За общи запитвания, въпроси и коментари - моля използвайте секцията "Коментари" към всяка страница или страницата "Въпроси".

За поръчки можете да се свържете с нас на +359 888 980 773 (WhatsApp и Viber), contact@cars-help.com или през фейсбук @carshelp1


Всички внесени автомобили можете да разгледате на следния линк:

https://www.facebook.com/carshelp1

https://www.tiktok.com/@carshelp?_r=1&_t=ZN-92iLwszFpZa 

 Всички ревюта за нас в Google можете да разгледате тук: https://rb.gy/5hyjaz 

ЦЕНИ

при закупуване на автомобил от Германия

Вариант 1:

210 Евро + 50% от договорената отстъпка от цената:
при покупка от mobile.de или autoscout24.de

За нас водещо е клиентът да остане доволен от закупения автомобил. Именно това е причината договорената отстъпка да се дели 50/50. По този начин печелите Вие, печелим и ние.

210 Евро се превеждат авансово, след като сме говорили по телефона или сме уточнили детайлите по Вашата покупката.



Вариант 2:

210 Евро + 3.5% без ДДС от обявената цена:
при покупка от търгове за търговци от цяла Европа:   

При НЕТО внос (без ДДС) от Германия за фирми регистрирани по ДДС в България комисионът е 210Евро без ДДС.

 

CARS-HELP

в партньорство с

Предлага финансиране при покупка на автомобил:

  • -10% от таксата за всички клиенти на Cars-Help

  • Размер на финансирането: от 500  до 15 000 Евро.
  • Срок на изплащане: от 1 до 5 години
  • Годишна лихва: от 3.5% до 11.2%. Фиксирана през целия период
  • Такса при усвояване: от 1% до 3% от отпусната сума
  • Без други такси
banner-336x280

10 причини защо Клиър е по-добър от банков кредит:

  1. ГПР в Клиър е средно 15% по-нисък от този на банките.
  2. Процесът е 100% онлайн.
  3. Взимаш персонализирана кредитна оферта в рамките на 3 минути.
  4. Клиър използва модерни инструменти като видео интервю.
  5. Клиър предоставя ясни условия, с една единствена такса.
  6. Лихвеният процент е фиксиран за целия период.
  7. Има безплатна застраховка в случай на сериозни проблеми.
  8. Предсрочни погасявания мога да се правят онлайн без наказателни такси.
  9. Клиър не начислява такси за издаване на документи.
  10. Падежната дата може да се сменя в зоната за самообслужване.

Кандидатствайте ТУК

НОВО

ЛИЗИНГ при внос на употребяван автомобил от Германия

CARS-HELP

в партньорство с

unicredit Leasing

Предлага на всички свои клиенти ЛИЗИНГ на автомобил, внесен по поръчка от Германия.

  • Лизинг на автомобил нов внос за физически и юридически лица.
  • Автомобилът трябва да е до 7-годишен, като лизингът се отпуска за оставащия срок до навършване на 7-години. (обикновено от 3 до 5 години)
  • Финансират се автомобили с пробег до 150 000км.

Изисква се внасяне от клиента на 15% от стойността на сделката като депозит преди покупката на колата.

Работим с Уникредит, ОТП Лизинг (бивш ДСК), предлагаме и собствен лизинг.

ПЪРВИ СТЪПКИ

при закупуване на МПС от чужбина

Ако сериозно сте взели решение за покупка на МПС от чужбина, то би било хубаво първо да се срещнем/чуем по телефона, за да изговорим подробно какво МПС ще се търси, какъв ще бъде бюджетът, от частен продавач, от автокъща или от търгове ще се купува, на собствен ход ли ще се докарва или с автовоз, дали Ви е спешна покупката, има ли някакви срокове, които се гонят, как ще се направи плащането, дали желаете проверка в сервиз или проверка от човек на място при автомобила, както и други подробности.

Имайте предвид, че марка, модел, двигател, година на производство (от – до), скоростна кутия, се фиксират предварително и не се променят в рамките на поръчката!

При промяна на параметрите на търсенето и при стартирала работа по обявите, се дължи нов комисион.

ПРОЦЕСЪТ

за закупуване на МПС от чужбина

  1. Вече сте се спряли на определена марка и модел автомобил с желаните от Вас екстри, цвят, интериор, екстериор. С една дума знаете какво търсите.
  2. Избирате си до няколко обяви от mobile.de за първия рунд или autoscout.de (не го препоръчвам). Подреждате обявите от 1 до 5, според това коя кола най-много Ви харесва – номер 1, номер 2 и номер 3 и т.н. Ако се окажат несполучливи, продължавате да изпращате нови обяви една по една докато стигнем до покупка.
  3. Имайте предвид, че ако колата не е регистрирана (свалена от отчет в Германия), то няма как да се направи преглед в оторизиран сервиз на марката или в TÜV, ADAC или DEKRA пункт. Това са най-често коли от частни лица, които са ги свалили от отчет. Коли без регистрация в автокъщи могат да бъдат карани с дилърски номера.
  4. Проверявайте всички обяви дали са “unfallfrei” (некатастрофирал), брой на предишните собственици, дали са с номера или без, до кога е валиден последния технически преглед (HU)
  5. Изпращате обявите си по емайл в един email на contact@cars-help.com
  6. Разглеждам обявите, които сте си избрали, коментираме ги и
  7. Започвам работа по 3-те обяви като от тук нататък Вие ще бъдете информирани за всички документални, визуални и технически подробностни около избраните от Вас автомобили.
  8. Аз превеждам Вас и продавача през целия процес стъпка по стъпка.

Срок за разглеждане на обявите и събиране на информация – 72 часа след получаване на обявите, като времето започва да тече от 8ч сутринта на работен, делничен ден, следващ деня, в който са изпратени обявите. 

Парарелно аз Ви изпращам оферти от търгове за търговци, които отговарят на Вашите изисквания, за да разширим избора и да сравним.

Ако след преслушването на първите обяви всички отпаднат, продължаваме с нови обяви, без да дължите нищо допълнително.

ЧЕРЕН СПИСЪК – НЕКОРЕКТНИ АВТОКЪЩИ В ГЕРМАНИЯ

На база събрания ежедневен, дългогодишен опит с покупки на автомобили от Германия, направих списък с автокъщи, които трябва да се избягват при покупката на автомобили. По един или друг начин са били некоректни. Естествено списъкът е базиран на моето лично мнение, опит и преживяване и всеки го използва на собствена отговорност.

Име на автокъщата Код Град Адрес
       
DAT AUTOHUS AG 27404  Gyhum/Bockel Различни локации
B1 Autodiscount 57462 Olpe Saßmicker Hammer 36
Dick Automobile 36179  Bebra Otto-Hahn-Straße 4-6
M&S Automobile-Steinfeld 49439 Steinfeld Holdorfer Straße 1
Volkswagen Automobile Berlin GmbH 12099 Berlin Oberlandstraße 40-41
Autohaus Evers GmbH & Co. KG 46395 Bocholt Wiesenstraße 7-11
Kfz.-Handel-Zeiß 98587 Herges-Hallenberg Im Erlich 2
Carport-Kassel e.Kfm. 34123 Kassel Leipziger Straße 68
NAABRO Car Company 36041 Fulda Böcklerstrasse 1
Conex Autohandel 71101 Schönaich – Kreis Stuttgart Böblinger Str. 46
Autohaus Hedke 64331 Weiterstadt Rudolf-Diesel-Straße 42
Autohaus Prokop GmbH 14913 Jüterbog Luckenwalder Berg 5
ST AUTOMOBILE UG 67433 Neustadt Lachenerstrasse 20
Pilatus GmbH 60326 Frankfurt am Main Schmidt Straße 45
Autohaus Yusufi Gbr 20537 Hamburg Billwerder Steindamm 30
MFC Mobile Ostfriesland GmbH 26605 Aurich Tjüchkampstraße 4
Graf Hardenberg GmbH 76344 Eggenstein Hauptstraße 125

Autocenter-Weinheim                    69469     Weinheim                    Mierendorffstrasse 25

Erdmannsky GmbH                            29229 Celle                 Bürgermeister-Heine-Straße 3

AOP Autohaus                                  24568 Kaltenkirchen      Werner-von-Siemens-Straße 17c

AHF Cars & More GmBH                   12109 Berlin                 Ullsteinstrasse 105,

     

 

Често Задавани Въпроси?


– Сам ли си избирам колата от Mobile.de (или някой друг сайт) или ви давам параметрите, които искам и вие ми я търсите или ми пращате линкове от сайтове и оферти?
– Да, Вие си избирате сами колата от mobile.de. Аз Ви изпращам оферти от търгове за търговци, но не следя mobile.de


– Как става плащането на сумата за покупка на автомобила?
– Купувачът от България заплаща по банков път директно на продавача в Германия. Ако колата я купуваме от търг – моята фирма първо заплаща автомобила към чуждестранния аукцион и после издава фактура за плащане към Вас.


– Мога ли да преведа само капаро към немския продавач и на място да доплатя останалата сума кеш?
– Да, можете. Капарото обикновено е в размер между 10-20% от договорената цена на автомобила. Следва да носите разликата в кеш. Имайте предвид, че не се допуска пренасяне на повече от 10 000 Евро в брой на самолет.


– Реални ли са обявените километри в обявите от Германия?
– Да, до сега всички коли, които са били внесени от мен от Германия, са били с реален километраж. Документално винаги може да се провери хронологията на километража. Не твърдя, че няма търговци в Германия, които да превъртат. Може и да има. Аз не съм попадал на такива до сега.


– С автовоз ли се докарва колата или на ход?
– Както Вие пожелаете. За леки коли бих Ви посъветвал на автовоз. Малко по-дълго се чака, но пък не се въртят километри и амортизация на автомобила, не се губи време в път (моето или на купувача, ако си я докарва сам) и рискът нещо да се случи по пътя е минимален. Колата също така в 99% от случаите няма застраховка Автокаско. Всички щети/инциденти са за сметка на купувача и той носи целият риск.


– Колко струва докарването с автовоз на колата?
– Моля обадете се по телефона и попитайте, понеже цените варират много според разстоянието, теглото и стойността на автомобила – 0888 980 773.


– Какво се случва, ако нещо се случи с колата по време на докарването й, имайки предвид, че няма да има каско?
– Когато автомобилът се транспортира с автовоз, той е застрахован по фактурна стойност. Когато се кара на собствен ход, има възможност да се сключи застраховка автокаско към български застраховател от дистанция, Заплаща се от клиента.


– Ще получа ли отстъпка, ако имам поръчки за повече от 1 кола?
– Не. За мен усилията и труда, които влагам за всеки един автомобил, са 1 единица. Нямам икономия от мащаба. Ако поръчате 2 коли от един и същи вид, марка, модел, двигател, година, скоростна кутия – тогава можем да обсъдим нещата.


– Как мога да съм сигурен, че парите които превеждам към немския продавач, ще стигнат до истински човек/фирма и няма да бъда измамен?
– Има си методология за проверка, която следвам, така че да гарантирам истинността на сделката и достоверността на продавача и автомобила. Мой ангажимент е да Ви осигуря спокойствието.


– На територията на цяла Германия ли можете да извършите проверка/преглед на автомобила?
– Да, покривам цяла Германия. Вие трябва само да си изберете автомобил.


– Колко време ще отнеме доставката на автомобила до България на автомвоз. 
– Доставката обикновено отнема до 3 седмици (21 календарни дни) от момента на потвърждаване на товаренето. През Декември и Август срокът може да е по-дълъг.


– Колко време ще отнеме целият процес по покупката на автомобила?  
– Всяка конкретна поръчка е индивидуална за себе си. Отделете си поне 1 месец. Има специфични марки и модели, които излизат рядко, търсят се много и ако клиентът има претенции и към екстрите на автомобила, покупката става още по-трудна. Имал съм сделки, които са продължи 2-3 месеца без транспорта до България.


– Коя опция да избера – автовоз, лично докарване или Вие да ми докарате автомобила? 
– Зависи от много фактори:
а) Вида на автомобила – лека кола, бус, ван, нов, стар.
б) Мястото, където се намира автомоила – ако е труднодостъпно и не е близко до летище, по-добре е да се избере автовоз.
в) Времето, с което разполагате – Личното докарване от Вас самите е доста по-бързо от автовоза. Цената на личното докарване зависи от локацията на автомобила, вида на горивото, разхода, пътните такси. Трябва да се направи пълна калкулация, за да е точен отговора на този въпрос. 
г) Ако аз или мой колега Ви докарва автомобила, то следва да поемете всички разходи (самолетни билети, транзитни номера, нощувки, храна, гориво, винетки и пътни разходи + дневно възнаграждение) и пак да изчислите дали Ви устройва този вариант.


– По-скъпо ли е докарването с автовоз спрямо докарване на собствен ход?
– Според мен не е. Докарването на ход задължително ще включва следните разходи (цените са ориентировъчни и не претендират за точност):
1) Самолетен билет – 100 Евро
2) Влак, автобус или такси до автокъщата – 50 Евро
3) Минимум 2 нощувки – 150 Евро
4) Транзитни номера и талони – 250-300 Евро
5) Гориво – 200-300 Евро
6) Магистрални и винетки такси – 100 Евро
7) Два-три дни отпуск умножен по Вашето нетно дневно трудово възнаграждение
Тотал 850 Евро – точки от 1) до 6)


– В случай, че се откажа от покупката от Германия, ще ми бъдат ли възстановени тези 210Евро първоначален комисион?
-Ако сме разгледали обявите Ви , обсъдили сме ги и Вие се откажете, то платеният комисион не се връща обратно. Ако се откажете преди да сме стартирали процеса, то комисионът Ви се връща.


– Ако първите обяви, които съм си избрал, се окажат несполучливи, заплащам ли отново комисион от 210Евро?

 – Не, работим заедно до намирането на сполучлива кола и постигане на сделка. Не е задължително и да ми изпращате няколко обяви наведнъж. Ако към момента в немските сайтове има само 1 или 2 обяви, които отговарят на критериите Ви, изпратете ми само тях. Ако нито една от изпратените обяви не се окаже сполучлива, изчакваме търпеливо докато излезе ново предложение. Имам опит с коли, за които аз и клиентът сме чакали по 5-6 месеца, докато намерим подходящия автомобил и успеем първи да го купим. Случва се за някои модели автомобили търсенето да е много голямо, а предлагането слабо. Зависи и от сезона (зима или лято). През зимния сезон предлагането е по-слабо, отколкото през летния. 


– В случай че променя избора си на автомобил, заплащам ли отново Вашия комисион?
 – Да, таксата се заплаща отново. Марката, моделът, периодът на производство и бюджеът трябва да са предварително избрани и уточнени. Например, ако започнем да разглеждаме обяви за Audi A6, но Вие промените мнението си и изберете VW Passat, то това е изцяло нова поръчка и таксата се заплаща отново.
Втори пример: Избрали сте си първоначално VW Golf IV, преслушам съм няколко обяви, обсъдили сме ги и Вие решите, че ще изчакате да съберете повече пари и ще купите Golf V, тогава отново се дължи комисион. Същият пример важи за всякакви марки и модели от различни серии на производство и с променен първоначален бюджет.


– Какво означава “VB” в немските обяви?
– “VB”означава “Verhandlungsbasis”, тоест цената е по договаряне.


– Какво означава “MwSt ausweisbar” в немските обяви?
– “MwSt ausweisbar” означава, че ДДС-то е доказуемо и превозното средство може да се закупи без ДДС (netto Export). Имайте предвид, че единствено фирми, регистрирани по ДДС в България, могат да купят автомобил от Германия без ДДС. Физическите лица не могат. Фирмите си самоначисляват ДДС-то в България и после си го приспадат от ДДС-то по продажбите.


– Ако в обявата не е посочено “Unfallfrei”, означава ли, че колата е удряна?
– Не е задължително. Някои търговци пропускат да отбележат, че колата е “unfallfrei”.


– Колко време отнема докарване на ход от Германия/Холандия на превозно средство?
– Зависи от коя точка на Германия се взима автомобила и какъв е видът му:
а) Леките автомобили се съобразяват с ограниченията в скоростта за леки автомобили, заплаща винетни/пътни такси като леки автомобили и преминават границите като леки автомобили и чакат по-малко от товарните. По принцип докарването отнема 3 пълни дни. Започва да се брои от денят на излитане за Западна Европа до деня на пристигане в България. Всеки започнат работен ден се брои за цял работен ден, понеже не се броят работни часове от 8 часа на ден. Натоварването е за сметка на шофьора.
б) Товарните автомобили от категории N1, N2, N3 се съобразяват с ограниченията на скоростта за съответната категория, време за шофиране (тахограф), ако са над 3.5 тона,  заплащат пътни такси и винетки за категорията и преминават през държавите като товарни автомобили (чакат на опашката с останалите товарни и тежкотоварни в това число и тировете). Точно време на пътуване зависи от много непрогнозируеми фактори.


– Предлагате ли автовоз до градове от провинцията – Варна, Бургас, Търново, Габрово, Пловдив, Русе, Хасково, Сливен, Ямбол, Стара Загора?
– Да,  всяка седмица по 2 пъти.


– Гаранцията на автомобила международна ли е?
– Да, за почти всички световни производители на автомобили, които имат представителства и в България, гаранцията е за територията на целия Европейски Съюз, чийто член е България. Не мога да коментирам гаранция на територията на страни извън ЕС – Македония, Сърбия, Албания, Турция и т.н.


– Съдействате ли за регистрацията на колата в КАТ София след пристигането й от Германия?
– Да, разбира се. Според приложения ценоразпис на сайта:
https://cars-help.com/bg/uslugi/sydeitstvie-za-registraciya-na-mps-lek-avtomobil-pred-kat-sofia/ 

За София предлагам услугата от врата до врата, така че клиентът да се занимава единствено с плащане и подписване на документи. 


– Съдействате ли за събиране на оферти от застрахователи и предлагате ли застрахователно посредничество?
– Да, разбира се. Едновременно съм и застрахователен брокер. За всички клиенти предлагам застрахователно посредничество – събиране на оферти, изготвяне на полици, оглед на автомобила веднага след регистрация в КАТ, представителство пред застрахователите за завеждане на щети, ремонт на автомобила в сервиз. Вие не се занимавате с абсолютно нищо и не си губите времето. 


Ако имате допълнителни въпроси относно покупката на МПС от Германия, можете да ги задавате чрез полето “Коментари” в края на страницата. Старая се да отговарям в кратки срокове и максимално изчерпателно.

Покупка на кола от немски аукцион (търг)

Немските автотърговци в миналото, преди интернет и компютрите да навлязат навсякъде, купуваха автомобилите или директно от частни лица на по-ниска цена и ги препродаваха на по-висока, или купуваха от фирми и представителства при публично наддаване и ги препродаваха с надбавка в цената. Модерните търгове на автомобили вече са онлайн и цялата информация за автомобила е онлайн. Наддаването също е онлайн от компютър. Плащането отново е онлайн по банков път. Най-големият сайт за търгове на немски автомобили е: 

www.autobid.de       openlane.eu        copart.de        bca.com 

Търговете са отворени само за регистрирани немски търговци на автомобили и не са достъпни за физически лица.
Физически лица и фирми извън Германия могат да гледат обявите, но не могат да участват в търговете.

Много немски търговци купуват автомобили от тези търгове и после ги препродават с добра надценка в www.mobile.de


Чрез моите контакти с немски бизнес партньори, предлагам на всички клиенти директно участие в немските търгове. От Вас е необходимо само да си изберете кола и да ми изпратите линк.


 

ПРЕДИМСТВАТА ЗА ВАС

  • Купувате автомобила си от мястото, от където купуват немските търговци
  • Цените на автомобилите са атрактивни
  • Техническото и визуалното състояние на автомобила е описано
  • Спестявате сумата  за проверка на автомобила на място в Германия
  • Аукционът гарантира за коректността на сделката и е надежден партньор при покупката
  • Всяка седмица илизат нови предложения

НЕДОСТАТЪЦИ

  • Не всеки един автомобил си заслужава. Човек трябва да преценява и избира.
  • Няма търсачка, която да търси по предварително задени критерии автомобили във всички активни аукциони
  • Възможно е марката и модела, които търсите, да не са налични към момента на отворените аукциони
  • Ако автомобилът е екзотичен, вероятността да се появи на търг е много малка

Бъдете внимателни при покупката на кола 2-ра употреба

 

Консултирайте се с нас преди покупката на кола 2-ра употреба

 

Секция Въпроси и Отговори:

880 Comments

  1. Ивайло
    02/08/2024 @ 10:06 am

    Здравейте,

    Спрял съм се на специфичен автомобил, предложен в mobile.de и бих искал да използвам услугите Ви за договаряне на цена, закупуване, внос и регистрация.

    Не желая да Ви ангажирам лично да го транспортирате, затова ще си заплатя автовоз. Имам следните въпроси:

    За да мога да се възползвам от Вашата подкрепа, следва да заплатя към Вас:

    1. Аванс от 350лв
    2. След договаряне на цената: 50% от постигнатата отстъпка.
    3. Разход за автовоз
    4. Разход за услуга при регистрация в КАТ
    5. Такси (регистрация, данък, еко, застраховка, каско, т.н.).

    Правилно ли съм разбрал до момента?

    Друго: ако закупя автомобила сам, ще подлежа на ДДС в размер на 20%, което ще покачи цената доста. Ако го закупя чрез Вас, няма да дължа тези 20% ДДС и следователно ще мога да ги заделя за горепосочените разходи + обслужване.

    Моля за разяснение.

    Благодаря много!

    Reply

    • gnikolov
      04/08/2024 @ 3:45 pm

      Здравейте! Да, всичко е правилно от 1 до 5. Вие като физическо лице няма да си самоначислявате ДДС при покупката. Цената, която виждате в мобиле.де е крайна за Вас.

      Reply

  2. Ангел
    25/07/2024 @ 7:53 pm

    Здравейте, интересувам се от закупуването на чисто нова кола от немски дилър. След проучване виждам, че отстъпките които правят в Германия на нови коли спрямо ценовата листа в сайта на дилъра (и спрямо цена от конфигуратор) са доста над 10%, докато в България много марки трудно предлагат дори до 5% отстъпка. Не съм запознат обаче дали това е възможно и дали тези цени които немските представителста предлагат онлайн важат за експорт в ЕС.

    Reply

    • gnikolov
      31/07/2024 @ 9:49 am

      Здравейте! Отстъпки на чисто нови автомобили почти не се правят от немските търговци. Да, цените важат за всеки купувач.

      Reply

  3. Йордан
    04/07/2024 @ 6:19 pm

    Здравейте вчера разглеждах сайтовете mobile.de и autoscout24 – и във вторият видях 2 обяди на мазда CX-5 по-ниска им бе цената с по около 1000-2000 евро в сравнение с другите и пишеше обаче само за експорт извън ЕС-какво ще рече това и защо ги продават само така?

    Reply

    • gnikolov
      07/07/2024 @ 4:36 pm

      Здравейте! Това означава, че най-вероятно има в момента някакъв проблем с автомобилите или предстоят сериозни ремонти в бъдеще и поради тази причина продавачите не искат да продават колата в родната си страна.

      Reply

  4. Живко
    03/07/2024 @ 7:37 pm

    Какъв е диапазона на отстъпката, която може да се постигне при покупка на автомобил от mobile.de?

    Reply

    • gnikolov
      07/07/2024 @ 4:37 pm

      Няма писано правило.

      Reply

  5. КОСТА ОВЧАРОВ
    19/06/2024 @ 10:11 am

    Здравейте! Може ли да управлявам автомобил на дъщеря ми с пълномощно в Германия

    Reply

    • gnikolov
      24/06/2024 @ 10:19 pm

      Здравейте! Не Ви трябва пълномощно. МОжете да го управлявате.

      Reply

  6. Мартин
    12/06/2024 @ 2:27 pm

    Здравейте,
    Ориентирали сме се към закупуването на СУВ – не защото смятаме да го караме по планински пътища, а понеже е по-комфортен, сигурен и стабилен на пътя. Ще се ползва за ходене на работа през седмицата, междуградски пътувания 4-5 пъти в годината, море 2 пъти в годината – малко караме като цяло около 8к на година.
    Проблемът е, че не мога да избера марка/модел.
    Изискванията са: автоматик, камера (в краен случай заден парктроник), кожен салон е за предпочитане, модерна вътре, външният вид да се хареса на жената… Заради последното условие Honda CR-V не е в списъка.
    Разглеждали сме: Nissan Qashqai, VW T-Roc, Hyuindai ix35 (евентуално Tucson), VW Tiguan, Volvo xc40 (хареса ни интериора), Suzuki Vitara, евентуално Mazda CX-5 или Skoda Karoq.
    Нямаме представа кои двигатели са читави и кои да избягваме. Също така не съм решил дали ще бъде внос от Германия или от тукашна автокъща. Предполагам от Германия ще е по-добре, но и по-скъпо като цяло.
    Моля за малко насоки, тъй като с последната си кола (Fabia 1.2 бензин 2010) доста се опарихме от проблеми с двигателя и искам да си спестя тези главоболия със следващата. Определено смятам да ползвам услугите ви, било то за проверка в България или покупка от Германия.
    Бюджетът е плаващ, понеже и колите са различни – за предпочитане нещо около 20 000лв, но ако си заслужава може да стигне и до 30 000, 35 000.
    По възможност бих помолил да ми препоръчате коли в ценови сегмент, например: 10-15к, 15-20к, 20-25к, 25-30к и 30-35к.
    Благодаря предварително!

    Reply

    • gnikolov
      24/06/2024 @ 10:23 pm

      Здравейте, Мартин! Благодарим за запитването. Предвид пробегът, който ще минавате по-добрият вариант за вас е бензина. Като цяло се поддържа много по-лесно. Жалко за ЦРВ, защото наистина са добри. То си личи и по цената и търсенето. От изброените Кашкая не става. Използват СВТ кутия, която е калпава. При Фолксваген обаче бензиновите двигатели са калпави. Препоръчително е да се избягват. Техните дизели обаче са много надеждни, даже едни от най-добрите на пазара. Така, че ако е дизел задължително трябва да е с такъв двигател. Хюндаят е много добър вариант. При тях и бензина и дизела стават. Кутиите им също са добри. Имат и много поносима поддръжка. Волвото не е лошо, но е го водят за премиум автомобил и поради това частите им са много скъпи. Няма и добри сервизи за тях. Сузукито бледнее пред всички останали. Добри колички са, но са страшни дървета. По-скоро са за лов и риболов, ако ме разбирате. Маздата също е много добър вариант. При тях за предпочитане е бензина. Автоматичните им кутии са техни, направени изключително кадърно. Относно бюджета е много относително да се каже. Разгледайте ги по-подробно тези модели, ако можете даже ги вижте на живо, за да можете максимално да намелите кръга. Звъннете тогава и ще говорим отново. Успех!

      Reply

      • Иван
        08/07/2024 @ 11:29 pm

        Привет, като продължение на горния въпрос и най-вече този коментар:

        > При Фолксваген обаче бензиновите двигатели са калпави

        Може ли да споделите дали това се отнася за 1.5 TSI двигатели, като по-конкретно ме интересуват Seat Ateca/Skoda Karoq от 2019г или по-нови. Не можах да намеря информация за някакви дефекти и проблеми при тях, за това бих бил благодарен, ако може да споделите вашите наблюдения.

        Също искам да благодаря за богатството от информация, която споделяте тук 🙂 Ще Ви се обадя скоро за внос на автомобил от Германия.

        Reply

        • gnikolov
          25/07/2024 @ 12:39 pm

          Здравейте, Иван! Да, избягвайте всички ТСИ двигатели на ВАГ групата. Новите са една идея по-добри – да, но не могат да се сравняват с японските.

  7. Lubo
    08/06/2024 @ 3:55 pm

    Здравейте, ще закупуваме автомобил втора употреба от Германия на името на фирма. Нужни ли са някакви документи на фирмата да се представят в Германия при покупката. Има опция да е от частна обява и от автокъща покупката

    Reply

    • gnikolov
      09/06/2024 @ 11:31 am

      Здравейте! Да, актуално състояние на фирмата преведено на немски език.

      Reply

  8. Мария
    08/06/2024 @ 12:13 pm

    Здравейте. Мога ли да закупя кола от Германия, от германска фирма, аз като частно лице и съответно плащам ДДС 20% или само фирма може?

    Reply

    • gnikolov
      09/06/2024 @ 11:32 am

      Здравейте! Да, разбира се, че можете. Заплащате брутната сума за автомобила.

      Reply

  9. Aleksandar
    14/05/2024 @ 6:43 am

    Имам въпрос,
    ако един автомобил струва напр. “ 55 000 евро бруто“,
    трябва ли да платя точно 55 000 евро бруто или трябва да платя повече заради данъците, когато купувам автомобила от Германия в България? ( имам предвид 20% ДДС)
    Можете ли да дадете пример, защото това ми е неясно ?
    Благодаря предварително !

    Reply

    • gnikolov
      20/05/2024 @ 9:26 pm

      Здравейте! Да, ако сте физическо лице, плащате брутната цена. Ако автомобилът се счита за нов според законодателството на ЕС, тогава плащате към германците нетната стойност и в България заплащате 20% ДДС.

      Reply

  10. Валентин Тодоров
    04/05/2024 @ 10:02 am

    Здравейте,харесал съм си автомобил от частно лице в Германия.Искам да ви попитам мога ли да го закупя чрез вас и съответно да го доставите до гр.Сливен.Ако да ще ви пратя линк на обявата в мобиле и да ми кажете колко ще ми излезе крайната цена.

    Reply

    • gnikolov
      04/05/2024 @ 10:49 am

      Здравейте! Да, разбира се.

      Reply

  11. Калоян
    23/04/2024 @ 11:58 am

    Здравейте,
    Радвам се, че работим заедно, но ми е любопитно просто да полча малко повече информация за процесите, ако е възможно и удобно.
    След покупка на автомобил от Германия. -Купили сме го.
    Пример: Спряли сме се на конкретна обява, уговорени са и са подписани документите по покупко-продажбата на автомобила, и сумата е преведена към продавача, какво следва от тук нататък?
    Кога автомобила се взима от продавача, и разполагате ли с нещо като буферен паркинг, където същото се оставя временно, докато чака транспорт до България?
    Моля за информация как протича целия процес, от покупката, до взимането на автомобила от продавача, до докарването до България.

    Reply

    • gnikolov
      24/04/2024 @ 8:43 pm

      Здравейте! Нямаме паркинги из цяла Германия. Никой няма. Също така преместването на автомобил от 1 място на друго в Германия започва от 300Евро на час. Това е цената за пътната помощ в Германия. Автомобилът стои на паркинга на продавача, след като е платен и изчаква около 1-2 седмици, за да бъде натоварен от наш шофьор на камион/бус за България.

      Reply

  12. TS
    20/04/2024 @ 9:09 am

    Здравейте,
    Kакви документи ми трябват за внос на скутер от Германия, тъй като в Германия няма регистрационен талон за скутери до 50cc.
    Достатъчно ли е само сертификат на производителя, договор за покупка и застрахователна полица?

    Reply

    • gnikolov
      24/04/2024 @ 8:52 pm

      Здравейте! Ако е чисто нов – да.

      Reply

  13. Кирил
    19/04/2024 @ 1:57 pm

    Здравейте,

    Бих искал да закупя Volvo XC40 B4 Mild hybrid. В mobile.de се предлагат проверени употребявани автомобили от представителства на марката.
    – Имате ли впечатления от този модел?
    – Има ли смисъл от проверка на място ако автомобилът е от официално представителство?
    – Може ли да се има доверие, че автомобилът наистина е в добро състояние и няма забележки без оглед на място?
    – Автомобилите се предлагат с ДДС. До колкото разбирам, като частно лице трябва да закупя автомобила с ДДС. Дължа ли ДДС в България и как се избягва двойното данъчно облагане на ДДС-то?
    – Важи ли гаранцията по програмата Volvo Select в България?

    Благодаря,
    Поздрави

    Reply

    • gnikolov
      24/04/2024 @ 8:55 pm

      Здравейте! 1) Да, внасяли сме 2-3 такива. Според мен не са много сполучливи. 2) Да, за външни и интериорни забележки. 3)Зависи колко е убедителен продавачът и какви снимки има представени за автомобила. 4). Не, плаща се само към немския продавач. 5) Да, важи. Моля.

      Reply

  14. Калоян
    14/04/2024 @ 1:42 am

    Здравейте,
    Искам да закупя автомобил от представителство на Тойота, което е обявен в mobile.de но е от представителство в Италия.
    Автомобила е употребяван “Toyota Approved Used” което означава, че същия е вече проверен, и поне това е нещо, което ще se спести, и като време и като разход.
    Можете ли да съдействате в тази ситуация?
    Благодаря предварително.

    Reply

    • gnikolov
      16/04/2024 @ 9:27 pm

      ЗДравйте! Можем да Ви предложим само транспорт.

      Reply

  15. Димитър
    06/04/2024 @ 6:04 pm

    Здравейте, Благодаря за изчерпателната информация. Искам да си закупя среден автомобил от Германия. Спрял съм се на марките VW Golf 6, дизел 2000см3, 140 к.с хечбек и Toyota Auris модел 2007, 1.6 бензин 124 к.с. хечбек. Кое от двете бихте препоръчали?

    Reply

    • gnikolov
      10/04/2024 @ 10:05 am

      Здравейте! Аурисът за градско шофиране е за предпочитане. За извънградско дизелът на VW има предимство. Изборът зависи от километрите на година, които ще изминавате + средата в която ще шофирате – градска или извънградска.

      Reply

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *