За общи запитвания, въпроси и коментари - моля използвайте секцията "Коментари" към всяка страница или страницата "Въпроси".

За поръчки можете да се свържете с нас на +359 888 980 773 (WhatsApp и Viber), contact@cars-help.com или през фейсбук @carshelp1


ЧЕСТО ЗАДАВАНИ ВЪПРОСИ?

Въпросите и отговорите в настоящата уеб-страница са дадени с цел улеснение на гражданите за намиране на достъпни отговори. Собственикът на сайта не носи отговорност за истинността (правотата) на информацията или за какъвто и да било вид загуби или пропуснати ползи. Всеки ползвател на информацията от сайта www.cars-help.com използва предоставената информация на собствена отговорност и за собствена сметка.

Ако искате да зададете Вашия въпрос в писмен вид, можете да използвате полето “Leave a reply” най-отдолу на страницата, като си попълните email адреса и името и накрая натиснете бутона “Submit Comment”.

Ще се постарая да отговоря по най-бързия и изчерпателен начин и така ще помогнете и на други хора, които имат същия въпрос, да намерят отговора.

Ако искате да зададете Вашия въпрос в писмен вид, можете да използвате полето “Leave a reply” най-отдолу, като си попълните email адреса и името и накрая натиснете бутона “Submit Comment”.

Ще се постарая да отговоря по най-бързия и изчерпателен начин и така ще помогнете и на други хора, които имат същия въпрос, да намерят отговора.

2 778 Comments

  1. Евгении Димитров Разпопов
    15/05/2018 @ 6:13 am

    Здравеите, имам Фиат Дукато 2500 куб.(кемпер) В рег.талон е (Специален авт.Каравана) F1 – F2 – 3200 . j – M1 ,kоето е лек авт. За Г.О. когато вкарат номера на талона в системата на КАТ излиза товарен авт. Къде егрешката.

    Reply

    • gnikolov
      15/05/2018 @ 2:36 pm

      Здравейте, г-н Разпопов!
      Вярното е това, което пише в талона – кат. М1. Караваната не е товарен автомобил – за превоз на товари.
      Поздрави
      Г.Н

      Reply

      • Сийка Илиева
        18/05/2018 @ 6:52 pm

        Здравейте !Искам да попитам,как мога да си закупя автомобил от Германия от частно лице на името на фирма ,която не е регстрирана по ДДС ,така че да не платя 19 % ДДС ,който начисляват дилърите от автокъщи в Германия .

        Reply

        • gnikolov
          19/05/2018 @ 11:46 am

          Здравейте, г-жо Илиева! Няма такъв вариант.
          Поздрави
          Г.Н

  2. Весела Вътева
    14/05/2018 @ 4:13 pm

    Мога ли да мина технически преглед с испански номера в България?

    Reply

  3. Юрий Тулин
    13/05/2018 @ 7:10 am

    Нужна ваша помощь по такому вопросу.

    Есть автомобиль зарегистрированный в Братиславе (Словакия). Автомобиль оформлен на меня (физическое лицо).

    Возможно ли продать (и поставить на учет) в Болгарии без поездки в Словакию для снятия с учета? Т.е. словацкие номера сдаются в КАТ в Бургасе, покупатель получает болгарские, а КАТ самостоятельно сообщает Словацкой дорожной полиции что автомобиль снят с учета. Если это не возможно, какие еще есть пути продать авто без поездки в Словакию.

    Заранее спасибо за вашу помощь,

    Юрий

    Reply

    • gnikolov
      14/05/2018 @ 3:26 pm

      Здравейте, Юрий!
      Не, не разчитайте на това, КАТ да уведоми словашките служби за пререгистрацията в България.
      Какво можете да направите:
      – Подписвате договор за покупко-продажба с купувача
      – Купувачът регистрира в КАТ Бургас и Ви предоставя ксерокопие на регистрационния талон
      – Купувачът изкарва удостоверение, че колата е регистрирана в България и Ви предоставя ксерокопие

      Изпращате ксерокопия от 3-те документ до словашките регистрационни служби и те отчисляват колата, след заплащане на съответната такса.
      В България например, за да се отчисли автомобил, е необходимо да се заплати административна такса. Допускам, че и в Словакия е подобна процедурата и без ходене на място и заплащане на таксата, ще дължите данъци.
      Успех!
      Поздрави
      Г.Н

      Reply

  4. карина христова
    08/05/2018 @ 6:26 pm

    Здравейте! Въпроса ми е следният. Искам да си купя кола от България, но живея и работя в Гърция. Мога ли с транзитни номера да я докарам тук и да я регистрирам директно с гръцки номера? Ако да, колко време отнема и колко горе долу ще ми струва всичко?

    Reply

    • gnikolov
      09/05/2018 @ 7:53 am

      Здравейте, г-жо Христова!
      Попринцип можете да вземете транзитни номера за износ от страната и да я регистрирате в друга държава. Процедурата отнема 1 ден. Цената е както съм я обявил на страницата в сайта: http://cars-help.com/bg/uslugi/sydeitstvie-za-registraciya-na-mps-lek-avtomobil-pred-kat-sofia/
      Не бих Ви съветвал да регистрирате колата в Гърция, освен ако не е крайно необходимо. Данъкът и застраховката на автомобил в Гърция са в пъти по-високи, отколкото същите за автомобил, регистриран в България. Успех!
      Поздрави
      Г.Н

      Reply

  5. Николай Георгиев
    04/05/2018 @ 7:26 am

    Здравейте,
    Синовете ми живеят в Канада, а аз и съпругата ми прекарваме ежегодно по няколко месеца при тях. Имам намерение в Канада да си закупим някакъв малък употребяван автомобил за “автономност”. За намаляване на цената на застраховката ми е необходим документ от КАТ (по възможност на английски – ако не ще го преведа с фирма) за това, че нямаме произшествия през последните Х години.
    Бихте ли могли да ме ориентирате от кой орган и как мога да получа такъв документ?
    Благодаря Ви предварително.
    ПП Живеем в София, от 7-8 месеца нямам автомобил (продадох го, за да си купя в Канада).

    Reply

    • gnikolov
      07/05/2018 @ 7:35 am

      Здравейте, г-н Георгиев!
      Да, можете да получите такъв документ в основната административна сграда на КАТ София срещу показване на лична карта.

      Reply

  6. Емили Стоянова
    02/05/2018 @ 12:23 pm

    Как мога да се отпиша от сайта Ви, за да не получавам на имейла си въпроси и отговори? Мерси!

    Reply

    • gnikolov
      02/05/2018 @ 4:21 pm

      Натискате “Moderate Comment”. Там имате възможност да се отпишете от коментарите.

      Reply

  7. Георги Моцев
    02/05/2018 @ 11:49 am

    Благодаря за отделеното време! Желая ви лек и успешен ден.

    Reply

  8. Емили Стоянова
    02/05/2018 @ 9:14 am

    Здраейте, моят въпрос не го виждам, а и нямам отговор от 30.04 , изтрит ли е и изборно ли отговаряте на въпросите ? Мерси и лек ден!

    Reply

  9. Георги Гангов
    30/03/2018 @ 9:01 am

    Здравейте! Закупих ретро автомобил, без регистрация и номера и спрян от движение от Гърция. Как да го внеса в България с пътна помощ?!

    Reply

    • gnikolov
      30/03/2018 @ 4:30 pm

      Да, товарете го на пътна помощ.

      Reply

  10. Krasimir Levenov
    20/02/2018 @ 1:22 pm

    Здравейте господин Николов,днес говорихме.Проблемът ми е,че преди 3 месеца закупих автомобил,който продадох след това.на таблото на въпростният автомобил светеше сървис и ланпичка с изображение на айрбекът,така го закупих и така го продадох,като куповачът(Немец)видя този проблем.В договора писахме,че автомобилът няма злополуки(keine Unfall)u сега той реши да ме съди!Въпросът ми е,според Немските закони има ли някакъв срок в който той може да подаде иск за претенции за измама?защото той открито ме заплашва,че щял да ме осъди за измама и т.н.
    Благодаря предварително за евентоалния отговор.Желая ви приятен ден!

    Reply

    • gnikolov
      20/02/2018 @ 5:44 pm

      Здравейте, г-н Левенов!
      Зависи какво е записано в договора за покупко-продажба между Вас и продавача. Изпратете ми го, ако имате такъв, по емейл, за да го прочета и ще Ви отговоря на въпроса.
      Поздрави
      Г.Н

      Reply

  11. Пламен
    08/01/2018 @ 7:51 pm

    Здравейте, поздрави за полезният сайт. Аз имам въпроси, които на са ми ясни, относно нормативната уредба :
    1: При превоз за Собствена сметка, на камион с ремарке, с общо максимално тегло до 12 000 кг – изисква ли се лиценз за транспортна дейност ?
    2: При превоз за Собствена сметка, на композиция от микробус до 3,5т и ремарке до 3,5т (общо до 7т) – вече изисква ли се тахограф ? фабрично на микробуса такъв не е предвиден .
    3: Среща ли се проблем при регистрацията в БГ Кат на МПС (камион, бус, ремарке) внесено от ЕС, на което по талон, от предишен собственик, е намалена максималната маса(тоест,намален е полезният товар). Например: Микробус по табела е до 5т, но в германският талон е упоменато, че максималната му маса е намалена до 3,5т . Изисква ли се използването на тахограф тогава (ако приемем, че фабрично има такъв)?
    4: Възможно ли е и какъв е редът за тази процедура – намаление на максималната маса(тоест,намаление на полезният товар) на камион, бус, ремарке -при регистрацията в България.

    И последно : Имате ли опит положителен/отрицателен с покупка на МПС (камион или бус) от Полша .

    Reply

    • gnikolov
      09/01/2018 @ 8:13 am

      Здравейте, Пламен!
      Благодаря Ви за зададените въпроси!
      Отговарям в същата последователност:
      1) За извършване на превоз на товари за собствена сметка на територията на Европейската общност не се изисква лиценз или друго разрешително.
      2) Тахограф не се изисква в превозни средства или състави от превозни средства с допустима максимална маса непревишаваща 7,5 t, използвани за превоз на товари с нетърговска цел (за собствена сметка).
      3) Ако документите на микробуса/камиона са изрядни и промяната в констукцията е извършена от оторизиран орган и е документирана след това и в талона на микробуса/камиона, няма да има проблем в КАТ. Ако е била променена конструкцията и е намалена конструктивно максимално допустимата маса на превозното средство и то отговаря на изискването да не се монтира тахограф (до 7.5 тона на състава или средството), то тахографът не се използва.
      4) Каква Ви е идеята тук и от коя в коя категория искате да променяте? Категориите за товарни автомобили са както следва: 1) N1 – до 3.5 тона; 2) N2 – от 3.5 до 12 тона и 3) N3 – над 12 тона;

      Нямам опит с покупка на МПС от Полша.

      Поздрави
      Г.Н

      Reply

  12. Добревска
    05/01/2018 @ 6:59 am

    Привет!
    Моят въпрос е далеч от МПС проблемите.Имам проблем със съсобстеник на недвижим имот-не си плаща консумативите,
    данъците.Преди време имах неблагоразумието да платя от мое име пред СИ едно негово задължение към ВиК и оттогава
    той не си плаща водата по цяла година ,а в началото на новата получавам покана със заплаха за ГПК.
    Не живея от 6 години в този имот, даже нямам достъп до него/ключ/.Въпросът ми е:Мога ли с настоящата ми адресна
    регистрация да приключа с този проблем и важи ли тази регистрация пред НАП, енерго -кои са инстанциите?

    Reply

    • gnikolov
      05/01/2018 @ 2:18 pm

      Здравейте, г-жо Добревска!
      За тока: всяко от електроразпределителните дружества- за София- ЧЕЗ- има сайт. На тези сайтове са поместени Общите условия на договорите с потребителите и там има посочени такива правила. Най-важното и общото е, че за всеки консуматор има отделна партида. Трябва да отидете до офис на съответното електроразпределително дружество и да поискате смяна на титуляра по партидата, за която не трябва да плащате. Там ще Ви кажат какви документи трябва да им представите, за да не се водите титуляр по партидата, т.е. да не сте Вие лицето, което трябва да плаща консумацията. За водата е същото – ако сте от София, трябва да отидете в Софийска вода и да поискате да отпишат партидата и да не Ви начисляват сметки.
      Поздрави
      Г.Н

      Reply

  13. Агростар
    16/12/2017 @ 8:18 am

    Здравейте,
    не съм сигурен дали въпросът ми е за тук,но все пак ще го задам.
    Имам намерение да закупя микробус с платформа за пътна помощ,но по документи се води товарен,а не специализиран.
    Знаете ли дали е възможно и ако е,какъв е реда и колко ще ми струва смяната на предназначението на камиончето(от товарен в специализиран)?
    Благодаря Ви предварително.
    Успешен ден.

    Reply

    • gnikolov
      16/12/2017 @ 8:51 am

      Здравейте!
      Ако правилно Ви разбирам ще купувате микробус + допълнителна платформа закачена за теглича на микробуса? Нормално е микробусът да се води товарен. Нали има товарно помощение? А върху платформата можете да теглите един автомобил.
      Доуточнете се.
      Поздрави
      Г.Н

      Reply

      • Агростар
        16/12/2017 @ 10:48 am

        Микробусът няма да тегли платформа.На самият бус е монтирана платформа(тип пътна помощ).

        Reply

        • gnikolov
          16/12/2017 @ 5:39 pm

          Изпратете ми снимка по емейл или по WhatsApp.

      • Валери
        30/12/2017 @ 11:52 am

        Здравейте,изгубих си книжката и синия талон,какви документи са необходими за преиздаване на нови?

        Reply

        • gnikolov
          01/01/2018 @ 3:11 pm

          Здравейте, Валери!
          Следва в срок до 3 дни да подадете писмена декларация по образец в кварталното Ви РПУ, с която да декларирате настъпилите обстоятелства. Можете да я изтеглите от следния линк: http://cars-help.com/en/deklaraciya-za-izguben-otkradnat-povreden-ili-unishtozhen-dokument-za-samolichnost/. Допълнително на място подавате заявление по образец, попълнено от служител на РПУ-то в електронна система, върху което се разписвате. Допълнелно отново на място се попълва декларация, че обичайното Ви пребиваване не е в друга държава – членка на Европейския съюз, и че не сте притежател на валидно свидетелство, издадено от държава – членка на Европейския съюз. Носете със себе си и Виза Карта или пари в брой за заплащане на съответната административна такса според вида на услугата. Това е всичко. Успех!
          Поздрави
          Г.Н

  14. Иван
    19/09/2017 @ 2:20 pm

    Добър ден казвам се Иван и имам следния проблем .Аз живея в Чехия и миналата година баща ми дойде при мен да работи в Чехия с неговия собствен автомобил,който е разбира се с българска регистрация от Софийска Област .Проблемът е в това,че изтече техническия преглед който е правен в България на автомобила му тук в Чехия.Нямаше възможност да се прибере в Бг за да отиде на технически преглед и сега в момента незнам какво да правим с колата.Той няма дори адресна регистрация тук аз имам постоянно жителство .Искам да ви попитам дали Можеме да направим технически преглед тук в Чехия и гражданска отговорност без да сменяме номерата на чешки?Или какво бихте ни препоръчали да направим,че да Можеме да караме нормално колата тук в Чехия

    Reply

    • gnikolov
      19/09/2017 @ 2:31 pm

      Здравейте, Иван!
      Благодаря Ви за подаденото запитване. Във Вашия случай имате 2 варианта:
      1) Да карате колата на собствен ход до България и да минете технически преглед например във Видин и да се върнете обратно в Чехия. Имайте предвид, че ще Ви искат при техническия преглед документ за платен данък за 2017-та. Можете да платите данъка и онлайн, за да не се разкарвате до съответната община, към която собственикът на колата се води по постоянен адрес. При този вариант рискувате да Ви спрат без валиден технически преглед и да Ви глобят. В България глобата е 50лв. за изтекъл технически преглед. В чужбина трябва да проверите въпроса със законодателството на всяка една държава, през която възнамерявате да пътувате – Чехия, Словакия, Унгария, Румъния например.
      2) Колата да се качи на автовоз от Чехия и да се докара в България. Минава технически преглед и можете да я карате отново на собствен ход до Чехия.
      Мога да Ви предложа услугата за автовоз в едната или в двете посоки, да посрещна колата в България, да мина технически преглед и да Ви я изпратя обратно по автовоз към Чехия, ако не искате Вие да се занимавате с това.
      Застраховка Гражданска Отговорност и Зелена Карта мога да Ви изпратя по пощата или по куриер, след предварително заплащане на полицата от Ваша страна по банков път, epay.bg или в кеш през Ваш роднина в България.
      3) Третият вариант, който Вие не желаете, е да пререгистрирате автомобила в Чехия.

      Поздрави
      Г.Н

      Reply

  15. Гочо Иванов
    14/04/2017 @ 2:59 pm

    Здравейте. Случайно попаднах на сайта и ще се радвам,ако ми помогнете с отговор. Баща ми иска да си купи товарен бус VW crafter . Ще лети за Франкфурт на 2 май. Свързахме се с една автокъща,където харесахме бус. Може и да не купим от там,но се свързах с продавача с няколко въпроса,защото нямаме опит. Ще ни съдейства с регистрацията там и документите,които трябва да попълним.Но иска да му оставим депозит,1500 евро,който сме щели до получим,когато се върнем в България. Бусът ще е на фирма,която е регистрирана по ДДС. И не схващам каква е идеята да ни удържа тези пари,а после да ни ги върне.Това било някаква такса.Чух,че било масово това и имало нещо общо с ДДС-то ,но не било законно. Имате ли идея какво е това? И другия ми въпрос е ,как става плащането там,обикновено? Парите се превеждат по банков път,или в авто къщите има шанс да се ползва постерминал. Заявили сме в банката да можем да ползваме еднократен превод на по-голяма сума.
    Ами това е.Много ще се радвам,ако ми отговорите,че мнения всякакви.

    Reply

    • gnikolov
      18/04/2017 @ 12:50 pm

      Здравейте! Благодаря Ви за отправеното запитване. Относно оставянето на депозит няма такава практика при покупката на МПС от Германия. На мен лично ми изглежда като измамна схема и бих Ви посъветвал да потърсите бус от друго място и да не подарявате 1500 Евро на непознат човек. По втория въпрос – Плащането в Германия – за предпочитане е да е изцяло по банков път понеже е лесно доказуемо. Плащане в кеш трябва задължително да е придружено с договор, подписан и от двете страни по сделката. Да, в повечето автокъщи има ПОС терминали, но не във всички. Ако е голяма автокъщата с повече от 20 автомобила, то най-вероятно има. В обслужващата Ви българска банка следва да заявите по-големи лимити за разплащане чрез дебитна или кредитна карта в чужбина.
      Надявам се, че съм Ви бил полезен. При допълнителни въпроси оставам на разположение.
      Поздрави
      Георги

      Reply

      • Виктор Ст.
        26/02/2019 @ 10:55 am

        Здравейте, колата ми е със свлени ноюера в иташия, заради административно нарушение, след заплащане на глобата и декларация до отговорния орган, би следвало номерата и малкия талон да се изпратят по служебен път до КАТ, откъдето да си ги получа. Въпросът ми е автомобилът ми подлежи ли на пререгистрация в този случай. Благодаря.

        Reply

        • gnikolov
          26/02/2019 @ 12:30 pm

          Здравейте, Виктор!
          Лошо, Седларов, лошо…. Няма да ги получите от КАТ. Трябва да пререгистрирате автомобила. Дали ще го пререгистрирате в Италия или в България е Ваш личен избор.
          Поздрави
          Г.Н

    • Георги Петров
      02/10/2017 @ 9:00 am

      Имам заведена щета при застраховател, с приложени документи, съставени от ПП. За мое съжаление ораганите на реда са забравили да опоменат че съм бил тестван с дрегер и резултатите от теста. В следствие на това застрахователя изпраща писмо до ПП София за да уставни този факт. За съжаление вече 6 месеца чакам ПП да отговори на запитването на застрахователя, за да ми бъде призната щетата. Как бих могъл да се снабдя с необходимия документ и какъв тип трябва да е той ? (Удостоверение / Протокол / ? )
      Поздрави,
      Георги Петров

      Reply

      • gnikolov
        03/10/2017 @ 7:40 am

        Здравейте, г-н Петров!
        Благодаря Ви за зададения въпрос. Напишете писмена молба до сектор “Пътна полиция” към СДВР, чрез която да помолите за издаването на необходимия документ. Следва да напишете молбата си в 2 екземпляра, които да бъдат заверени с входящ номер от деловодството на “Пътна полиция” към СДВР. Представете единият от екземплярите на застрахователя. Направете си и копие. Успех!
        Поздрави
        Г.Н

        Reply

    • РУСАНКА
      10/12/2017 @ 2:24 pm

      ЗАКУПИХ КОЛА ОТ АВТО КЪЩА С ТРАНЗИТНИ НОМЕРА. МОГА ЛИ ДА Я ЗАКАРАМ НА ХОД ДО КАТ ЗА РЕГИСТРАЦИЯ БЕЗ ГО.

      Reply

      • gnikolov
        10/12/2017 @ 5:19 pm

        Разбира се, че можете, но ако Ви спрат на пътя, ще Ви глобят 500лв.

        Reply

    • Дора
      11/01/2018 @ 7:45 am

      Здравейте,притежавам валидна шофьорска книжка издадена в Дубай,възможна ли е смяната с българска или трябва да карам нов курс?

      Reply

      • gnikolov
        14/01/2018 @ 8:55 am

        Здравейте, Дора!
        Да, възможна е.
        Успех!
        Поздрави
        Г.Н

        Reply

        • Сергей
          05/07/2020 @ 8:53 pm

          Здравейте,живея в гр.София,но скоро ми изтича валидността на шоф.книжка.Въпросът ми е следният:трябва ли задължително да ходя в КАТ-София/Дървеница/или мога да си сменя СУМПС в 9-то РПУ където ми е издадена Л.Карта? И дали въобще мога да я подменя 7-месеца преди да изтече,понеже обмислям да замина за чужбина и не се знае дали ще мога да се върна през следващите 7-месеца? Благодаря Ви предварително!

        • gnikolov
          06/07/2020 @ 2:59 pm

          Здравейте, Сергей! Можете да подновите без промени в СУМПС в РПУ-то по постоянен адрес. Да, можете да я подновите по-рано.
          Поздрави
          Г.Н

    • Dimcho
      19/01/2018 @ 9:16 pm

      Zdraveyte vaprosa mie skoro se pribrah ot chujbina za 10 dni no si ravih sofiorskata knijka kak sledi na tatak kak moga da karam kola ili kakvo trqbva da napravq zada moga da karam

      Reply

      • gnikolov
        22/01/2018 @ 11:11 am

        Здравейте, Димчо! Моля да зададете въпроса си на кирилица и тогава ще отговоря!
        Благодаря!

        Reply

    • Надка Иванова
      25/04/2018 @ 1:27 pm

      Здравейте! Съпругът ми почина, имаме кола която е семейна собственост. До сега той и аз плащахме по-равни части данък за автомобила. Отидох да платя данъка, тъй като предстои да мине на технически преглед пък и гражданската отговорност изтича. От общината ми отговориха че първо трябва да сменя собствеността на автомобила /големия талон/ , което се извършва в КАТ и тогава мога да платя данъка. Какви документи трябва да нося за да сменя големият талон. В удостоверението за наследници сме записани като такива аз и дъщеря ми. И двете ли трябва да се явим в КАТ.? Ще ви бъда благодарна ако ми отговорите. Предварително Ви благодаря. С уважение Н.Иванова

      Reply

      • gnikolov
        28/04/2018 @ 5:59 am

        Здравейте, г-жо Иванова!
        Вие наследявате 1/2 от 1/2 част от автомобила и дъщеря Ви също наследява 1/2 от 1/2 част от автомобила. Тоест, в момента Вие сте собственик на 1/2 (50%-те процента) и още 1/4 (25%). Общо 3/4. Дъщеря Ви също има 1/4 (25%). Дъщеря Ви е съсобственик на автомобила. Имате 2 варианта:
        1) Да останете съсобственици с дъщеря Ви – отивате двете заедно в КАТ с талоните на автомобила, гражданската, лични карти и удостоверението за наследници (оригинал и ксерокопие). И двете ще бъдете вписани в талоните на автомобила като собственици.
        2) Единият собственик да продаде или дари своя дял на другия собственик. Така ще остане само един собственик на автомобила.
        Успех!
        Поздрави
        Г.Н

        Reply

    • Emil
      23/07/2018 @ 11:25 am

      Как се издава златен талон

      Reply

      • gnikolov
        24/07/2018 @ 8:11 am

        С лична карта, шофьорска книжка и контролен талон към нея отивате в КАТ София, представяте предходните 3 документа, служителката прави справка в системата, че нямате нарушения на пътя за предходните 5 години, заплащате държавна такса от 2лв. за издаване на нов контролен талон и сте готов.
        Поздрави
        Г.Н

        Reply

    • Николай Мурджев
      09/10/2018 @ 9:30 am

      Здравейте, искам да попитам следният въпрос. Купих си кола обаче изпуснах времето за регистрация в кат. Какво трябва да се направи и колко ще струва всичко ако Вие го направите, тъй като нямам време. Благодаря предварително.

      Reply

      • gnikolov
        09/10/2018 @ 7:32 pm

        Здравейте, г-н Мурджев! Колата трябва да се пререгистрира в срок до 2 месеца от датата на подписване на сделката при нотариус. Ако сте закъснели с повече от 2 месеца, колата Ви вече служебно е с прекратена регистрация. Ако сте закъснели по-малко от 2 месеца, все още има надежда да я пререгистрирате и ще Ви бъде наложена глоба за закъснениетото. Моля за допълнителни детайли.
        Поздрави
        Г.Н

        Reply

        • Сунай
          27/03/2019 @ 3:22 pm

          [27.03, 14:40] sunayasanov76: Имам кола в България внесена от Англия с дясна дирекция от Ловеч Кат ми отказват да я регестрират че е сменен двигателя имам фактура за новия двигател но както и да е изпращат ме на Технотест, обадих се на фирмата в София но тя не извършва тази услуга с коли дясна дирекция.
          Според вас как да се регестрират ? Къде мога да мина тъкъв оторизиран преглед?

        • gnikolov
          27/03/2019 @ 6:39 pm

          Здравейте, Сунай! Попринцип хората от Технотест са доста компетентни и познават добре закона. Ако са Ви отказали, следователно никъде в България няма да стане. Ще Ви трябва нов английски талон с вписан правилен номер на двигател, за да минете успешно регистрация в България.
          Поздрави
          Г.Н

    • Стояна Атанасова
      07/12/2018 @ 12:45 pm

      Здравейте бих искала да попитам ако човек не е от София как би могъл да подаде документи за книжка тук?

      Reply

      • gnikolov
        07/12/2018 @ 2:58 pm

        Здравейте! Единственият начин е да смените постоянният си адрес в София.

        Reply

    • Айнур
      13/12/2018 @ 2:04 am

      Здравейте, книжка издадена в Турция,може ли дасе замени с Българска.?Притежавам българско гражданство,дипломата ми е турска.Предварително Ви благодаря!

      Reply

      • gnikolov
        14/12/2018 @ 9:27 am

        Здравейте, Айнур!
        Не, не може да се замени. Заменят се единствено книжки, които са издадени от държава-членка на ЕС.
        Поздрави
        Г.Н

        Reply

    • Стефан Табанджов
      14/05/2019 @ 2:40 pm

      Здравейте! Закупих кола август 2018 от българия коката беше нов внос след това и извадих транзитни номера за румъния там впоследствие я регистрирах с румънски дипломатически номера ТС …… Бях на международна позиция там Сега вече съм В България и искам да я регистрирам тук имам всички необходими документи моля за вашето съдействие за регистрация тук в Кат София Благодаря Ви предварително

      Reply

      • gnikolov
        14/05/2019 @ 4:39 pm

        Здравейте, г-н Табанджов! Разполагате ли с румънските талони и номера на колата? Колата имала ли е постоянна българска регистрация? Ако сте изкарали транзитни номера за износ, най-вероятно ще трябва да минавате технотест.
        Моля изпратете ни снимки по емейл на стария транзитен талон, ако имате такива, както и на румънските талони.
        Благодаря Ви!
        Поздрави
        Г.Н

        Reply

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *



За общи запитвания, въпроси и коментари - моля използвайте секцията "Коментари" към всяка страница или страницата "Въпроси".

За поръчки можете да се свържете с нас на +359 888 980 773 (WhatsApp и Viber), contact@cars-help.com или през фейсбук @carshelp1