За общи запитвания, въпроси и коментари - моля използвайте секцията "Коментари" към всяка страница или страницата "Въпроси".

За поръчки можете да се свържете с нас на +359 888 980 773 (WhatsApp и Viber), contact@cars-help.com или през фейсбук @carshelp1


ЧЕСТО ЗАДАВАНИ ВЪПРОСИ?

Въпросите и отговорите в настоящата уеб-страница са дадени с цел улеснение на гражданите за намиране на достъпни отговори. Собственикът на сайта не носи отговорност за истинността (правотата) на информацията или за какъвто и да било вид загуби или пропуснати ползи. Всеки ползвател на информацията от сайта www.cars-help.com използва предоставената информация на собствена отговорност и за собствена сметка.

Ако искате да зададете Вашия въпрос в писмен вид, можете да използвате полето “Leave a reply” най-отдолу на страницата, като си попълните email адреса и името и накрая натиснете бутона “Submit Comment”.

Ще се постарая да отговоря по най-бързия и изчерпателен начин и така ще помогнете и на други хора, които имат същия въпрос, да намерят отговора.

Ако искате да зададете Вашия въпрос в писмен вид, можете да използвате полето “Leave a reply” най-отдолу, като си попълните email адреса и името и накрая натиснете бутона “Submit Comment”.

Ще се постарая да отговоря по най-бързия и изчерпателен начин и така ще помогнете и на други хора, които имат същия въпрос, да намерят отговора.

2 778 Comments

  1. Георги Грозданов
    17/03/2026 @ 5:38 pm

    Здравейте , бих искал да попитам за автомобил как мога да го пусна в движение? Преди около 15 години собственика е отишъл в КАТ София и е върнал малкия талон и я е спрял от движение и има бележка със входящ номет , големия талон и номерата са си на колата(с новите номера е). Въпроса ми е как бихме могли пак да я пуснем в движение?
    Благодаря за отделеното време.

    Reply

    • gnikolov
      29/03/2026 @ 10:06 pm

      Здравейте! Трябва да минете технотест, да платите данъка и после да отидете в КАТ и да минете канал.

      Reply

  2. Павел Влахов
    06/03/2026 @ 3:33 pm

    Здравейте, бихте ли дали мнение за тойота версо 2017г. 1.8 бензин cvt скоростна кутия ?

    Reply

    • gnikolov
      15/03/2026 @ 11:28 pm

      Здравейте! Здрави автомобили са. Купувайте смело.

      Reply

  3. Silvana Ivanova
    03/03/2026 @ 9:33 pm

    Здравейте
    Имам кола на мое име,колата не е при мен в друг човек е.Говорих с него нормално но тои не иска да ми я връща от месеци.Какво мога да направя и какво ще стане с човекът които я кара дори няма книжка този човек,колата е в чужбина

    Reply

    • gnikolov
      15/03/2026 @ 11:31 pm

      Здравейте! Пускате сигнал в полицията и обявяват МПС-то за издирване. Обяснявате в полицията цялата ситуация от А до Я.

      Reply

  4. Владимир Вичев
    28/02/2026 @ 1:36 pm

    Здравейте,

    Какъв е реда на регистриране на нов автомобил в КАТ Варна, без автомобила да е на място?

    Reply

    • gnikolov
      01/03/2026 @ 9:09 pm

      Здравейте! Няма такъв вариант.

      Reply

  5. Борис
    25/02/2026 @ 12:58 pm

    Здравейте, има ли промяна за удължаването на тразнитните номера в КАТ София? Преди можеше да се удължават с по 1 месец безсрочно.

    Reply

    • gnikolov
      01/03/2026 @ 9:13 pm

      Здравейте! Няма промяна.

      Reply

  6. Стефан
    20/02/2026 @ 7:43 pm

    Здравейте,

    закупих мотоциклет от първи собственик в България до 300куб см.

    Регистриран е в България, има си софийски номера, минал технически преглед и има сключена гражданска отговорност. В големия талон се оказа, че една буквичка е разменена в номера на рамата, демек на рамата първите четири цифри са: ZAPM а в талона пише ZAMP, номера на модела е сбъркан, вместо примерно GTS са писали M45, което отговаря на номер на двигател, както и вместо Евро 3 категория са писали Евро 2. Всичко останало е вярно.

    Отидох днес до официалния вносител на марката, оказа се, че всичко това в кат най-вероятно е набрано грешно в КАТ. Те могат да ми издадат официално удостоверение, подпечатано, че мотора отговаря на друга евро категория, модела е друг и номера на рамата се различава с една буква.

    Бих искал да ви попитам, какъв полезен ход имам в случая? Може ли това да се счита за измама от купувача или има начин да се коригира всичко това?

    Ще съм ви много благодарен, ако ми дадете някаква информация какво се прави в случая.

    Reply

    • gnikolov
      01/03/2026 @ 9:16 pm

      Здравейте! Нищо не можете да направите вече. Трябвало е да проверите първоначално и да сверите. Единственият Ви вариант е да върнете мотора обратно на стария собственик и да Ви той парите.Пред КАТ не можете да се оправите с тези проблеми.

      Reply

  7. Борис
    18/02/2026 @ 2:07 am

    Здравейте,искам да купя една кола но сегашния собственик има само малкия талон и твътри че истинския собственик е в чужбина как да отркрия истинския за да я прехвърлим ,благодаря

    Reply

    • gnikolov
      20/02/2026 @ 6:35 pm

      Здравейте! Не мога да Ви отговоря на въпроса как да откриете истинския собственик на автомобила. Пуснете справка в Интерпол 🙂

      Reply

  8. Валерий
    09/02/2026 @ 8:23 pm

    Здравейте Има една кола, преди 5 години (един приятел си я купи, обаче я регистрирахме на мое име) и при продажба не я прехвърлихме, само на ръце беше сделката и загубихме връзка със новия собственник. Колата остава на мое име регистрирана, нямам талони и регистрационни номера, данъците не са заплатени. Въпроса ми е: може ли да се спре от движение тази кола, или изцяло да се свали от отчет? като данъците ще се заплатят

    Reply

    • gnikolov
      23/02/2026 @ 5:38 pm

      Здравейте! Не, без талони и табели НЕ можете да прекратите регистрацията. Трябва да обявите автомобила за издирване в полицията и да го намерят.

      Reply

  9. Сабри Якубов
    09/02/2026 @ 3:03 pm

    Здравейте,
    Избрал съм си автомобил от Германия , частна обява в Mobile.de и се интересувам от Вашата услуга закупване на автомобил но имам следния въпрос ,какво става с капарото ако въпросния автомобил се продаде през това време ,забелязах че разглеждането от ваша страна на дадена обява може да започне след 3 дена ?
    Благодаря

    Reply

    • gnikolov
      09/02/2026 @ 5:51 pm

      Здравейте! Капаро към продавача не се заплаща преди да сме говорили с него и да сме уточнили параметрите на сделката. Моля, обадете ни се по телефона, за да коментираме детайлите. С писане няма да стане. 0888 980 773

      Reply

  10. Иван
    08/02/2026 @ 11:51 pm

    Бусове от Германия внасяте ли или само с автомобили се занимавате?

    Reply

    • gnikolov
      09/02/2026 @ 11:54 am

      Да, внасяме. Обадете се – 0888 980 773.

      Reply

  11. К.Костов
    07/02/2026 @ 12:34 pm

    Здравейте, дали въпросната колата все още е налична и се продава?
    https://www.autoscout24.de/angebote/bmw-320-320i-benzin-schwarz-e92103c1-3d7a-4603-8bca-5f7542b51aa2?utm_source=12gebrauchtwagen.de&utm_medium=co&utm_campaign=de_as24_ugom_web_traffic_prospecting&utm_term=core&utm_content=csv
    м.Октвомври 25г. ви питах за транспорт до България за подобна (синя) кола от Холандия.

    Reply

    • gnikolov
      09/02/2026 @ 11:55 am

      Здравейте! Няма телефон в обявата. Ако вземете телефона от продавача, ще можем да осъществим връзка с тях. Можете да ни се обадите – 0888 980 773.

      Reply

  12. Йорданов
    03/02/2026 @ 5:28 pm

    Здравейте, нямам време за търсене в сайтовете, които препоръчвате. Накратко – Chevrolet Trax, дизел, без кожен салон, от 2013 г., до 3500е – там. Оферти и начин на плащане, както решите. Пък ако имате път към Германия и видите такава кола още по-добре, ще стане по-бързо.
    С поздрави

    Reply

    • gnikolov
      04/02/2026 @ 10:55 am

      Здравейте! Ако Вие нямате време и не вложите малко усилие за намирането на Вашата кола, ние няма как да Ви помогнем.

      Reply

  13. Радост
    24/01/2026 @ 9:26 pm

    Здравейте! Хареса ми този автомобил и иксам Вашето мнение относно него. https://www.mobile.bg/obiava-21768550727808372-honda-hr-v-1-6-i-dtec-2018 Благодаря предварително!

    Reply

    • gnikolov
      26/01/2026 @ 4:13 pm

      Здравейте! Категорично НЕ! Първо тази кола гаранция е от Италия с тези метални държачи на подложките. Там масло и филтир не сменят. Второ , гумите са Корморан, слагани в БГ, такива гуми в Италия не слагат. най-вероятно или е дошла с гуми на галош износени или е имала удар и спукана джанта и са сложили нови. На километража не може да се вярва, трябва да се провери задължително. От Италия масово ги връщат километрите. Колата е ниското ниво на оборудване с обикновените жълти крушки във фаровете ,платнян салон, без камера за задно виждане.

      Reply

  14. Митко
    22/01/2026 @ 3:16 pm

    Здравейте миналата година закупих автомобил и не го прехвърлих искам да го прехвърля но човека има задължения към НАП какво мога да направя и има ли възможност да го прехвърля

    Reply

    • gnikolov
      26/01/2026 @ 4:14 pm

      Здравейте! Без да си плати собственикът данъка, няма как да го прехвърлите.

      Reply

  15. Росен
    19/01/2026 @ 12:33 pm

    Здравейте,
    предстои ми преиздаване на СУМПС поради изтичане на валидността. Въпроса ми е мога ли да го преиздам без да съм си платил глобите към КАТ?
    Благодаря

    Reply

    • gnikolov
      20/01/2026 @ 12:35 pm

      Здравейте! Не, не може.

      Reply

      • Хайрула Хайрула
        21/02/2026 @ 8:28 am

        Мнение за Хонда црв дтек 1.6 160 к.с. с ръчна скоростна кутия.

        Reply

        • gnikolov
          23/02/2026 @ 5:35 pm

          По-добре купете бензина. Дизелът е шумен, има силни вибрации в купето, иначе е икономичен. Ще Ви върши работа, ако не Ви притесняват първи 2 коментара.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *



За общи запитвания, въпроси и коментари - моля използвайте секцията "Коментари" към всяка страница или страницата "Въпроси".

За поръчки можете да се свържете с нас на +359 888 980 773 (WhatsApp и Viber), contact@cars-help.com или през фейсбук @carshelp1